top of page

Eylem / Deneyim / Temas,

   teklik yerine çokluğu, paylaşmanın özgürlüğünü ve sanatsal diyalogların başka imkanlarını araştırmayı hedefleyen bir projedir. Birlikten çokluğa bir yanıt arayışıdır. Proje, sanatsal üretimde bulunmanın, onu paylaşmanın nasıl mümkün olabileceği ve üretim süreçleri esnasında bireylerin, malzemeye, alana veya düşünsel olarak fikir ortaklıklarına erişiminin sosyal problemlerine odaklanır.

  Temelde üretime, özelde karanlık oda kullanımına bir alan sağlamayı amaçlayan bu proje ile katılımcılar, karanlık oda ve alternatif baskı teknikleri eğitiminden sergileme aşamasına kadar olan  süreci bir bütün olarak deneyimleyebileceklerdir. Ayrıca katılımcılar süreç boyunca mevcut karanlık oda imkanlarından faydalanabileceklerdir.    Proje, jüri tarafından belirlenecek dört ayrı grupla -toplamda on altı kişinin faydalanacağı-, atölye çalışmalarının yürütülmesi ve final sergisinden oluşmaktadır.

Atölye çalışmaları, karanlık oda ve alternatif baskı tekniklerine dair temel bilgileri ve uygulamaları kapsayacaktır. Eğitimlerin paralelinde yürütülecek olan herkesin katılımına açık konuşmalar ise sanatçı olmanın, sanat üretebilmenin ve sergileyebilmenin temel sorunlarını tartışmaya açacaktır.

Eylem / Deneyim / Temas bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilmektedir. 

hito_edited.jpg

25 KASIM 2023  CUMARTESİ

17:00 - 19:00

MELİS BEKTAŞ

ESRA OSKAY

IMG_4950_edited.jpg

SALİHA YAVUZ

ERDAL DUMAN

27 EYLÜL 2023  ÇARŞAMBA

19:00 - 21:00

EZGİ BAKÇAY

BETÜL AKSU

26 MAYIS 2023  CUMA

19:00 - 21:00

bottom of page